Tilbake til alle arrangementer

Church Floyd konsert

Hvor: Sandefjord kunst- og kulturkirke

Arrangør: Jan Reidar Lilleås

Når: 12. september 2026

Tid: kl. 19.00

Billetter: kr. 450,- i salg via Hjertnes kulturhus

Church Floyd konsert

Church Floyd er et konsept som fremfører Pink Floyds musikk i kirkerom
Church Floyd har de siste 4–5 årene spilt for fulle kirker over hele Østlandet, blant annet i Tønsberg domkirke, Kongsberg kirke og Horten kirke.
Rock møter kor, messing, orgel og kirkens unike akustikk. Repertoaret inkluderer klassikere som Shine On You Crazy Diamond, Wish You Were Here, Comfortably Numb og Another Brick in the Wall. Høydepunktet er den mektige suiten Atom Heart Mother, fremført med fullt ensemble – en opplevelse som virkelig fyller kirkerommet.

Dette er mer enn en konsert. Det er en helhetlig opplevelse som kombinerer lyd, lys og stemning til en uforglemmelig kveld – med brassensemble og gjesteartister Maiken Morgandatter Eriksen Vokal og Anders Abelseth Saksofon, m/fl.

Anmeldelser:
Tønsberg:
Stemning: Beskrevet som magisk, nostalgisk og en stor konsertopplevelse i Tønsberg domkirkes akustikk. 

Jarlsberg avis:
"Et stykke musikkhistorie - Ble magisk i kirken. (...) Nostalgi og en stor konsertopplevelse hånd i hånd."
"Det er bare en ting å si: Dette var ett mesterverk av en forestilling. Konseptet ble toppet med kor, gjesteartister, messingblåsere og dansere. Det var en perfekt kveld. Takk!"

Lierposten omtaler konserten slik:
«Skapte historie og elektrisk stemning i Sylling kirke: – En mektig opplevelse»

Arrangør: Jan Reidar Lilleås


Lignende arrangementer:

Oppsummeringsblokk
Denne blokken har ikke noe innhold. Varene du legger til på siden som er koblet til blokken, vises her.
Forrige
Forrige
6. august

Orgelkonsert - Victoria Ulriksen