Hvor: Sandefjord kunst- og kulturkirke
Når: 30. juni
Tid: 18.00
Billetter: Forhåndssalg via hjertnes.no
Program med mange kontraster
Som tittelen antyder inneholder dette programmet mange kontraster. Mye gøy å høre, men også en dose melankoli. Vi begynner med en av de store ‘moderne’ klarinettsonatene, urframført i 1963 av den legendariske jazzklarinettisten Benny Goodman, med Leonard Bernstein ved klaveret. Deretter en fantastisk duo av Ravel. Høy ‘feel-good’-faktor her. Til slutt et spennende og fargerikt stykke av festivalkomponisten.
Lignende arrangementer:
Dette er mer enn en konsert. Det er en helhetlig opplevelse som kombinerer lyd, lys og stemning til en uforglemmelig kveld!
Sandefjord bibliotek
– Dette blir et spennende møte med en av våre fremste kjennere av vårt kongehus. Festivaltemaet «Nyskapelse» er noe vi alle, også de kongelige, må forholde oss til i liv og gjerning.
PS!! Disse blir byttet ut med lignende arrangementer ettersom de blir publisert! :)