Hvor: Furu Egg selskapslokaler, Furustadlia 30, 3232 Sandefjord
Når: 21. oktober 2026
Tid: kl. 18.00 (dørene åpner kl. 17.00)
Billetter: Konsert kr 290+ avg., konsert med middag kr. 790 + avg., i salg via Hjertnes kulturhus/hjertnes.no.
Opera i hønsehuset
MiSKs kirkefestdager 2026 – «Nyskapelse»
Det har blitt en festlig tradisjon å vie opera- og musikalsjangeren et eget arrangement på Furu egg under kirkefestdagene.
Her får publikum oppleve musikalske høydepunkter (bokstavelig talt) over god mat og drikke. Sopranen Margrethe Fredheim og bassbarytonen Magne Fremmerlid er kjent for det sandefjordske publikum som to av våre fremste internasjonale operasangere.
Margrethe har etter å ha vunnet flere prestisjefylte internasjonale konkurranser, vært fast ansatt ved operahus i Tyskland. Nå har hun flyttet tilbake til Norge, er bosatt seg i Oslo, og debuterer denne høsten som solist ved DNO&B..
Magne Fremmerlid er en av våre fremste sangere i vår tid, og han har også en rik historie knyttet til MiSK.
Akkompagnatør er Svein Rustad, så her møtes nære musikere og venner.
Bli med på festen! Og la den gjerne bli et feiende flott vorspiel til den fantastiske avslutningskonserten med Rebecca Dales «Materna Requiem» søndag 25.10.
Meny: Svinefilét Oscar med choronsaus, reker, grønne erter og asparges. Til dessert Furu eggs hjemmelagede karamellpudding og isbuffét.
Kaffe er inkludert. Alle rettigheter.
NB! Ønsker du å sitte ved et bord sammen med bekjente kan du kjøpe billettene samlet, dvs. alle registrert på ett navn, og gjøre opp dere imellom. Er billettene kjøpt hver for seg, kan du isteden gi beskjed via e-post til Erik Mathisen i god tid på forhånd. Oppgi hvilke navn billettbestillingene er registrert på. Send til adressen bestilling@furuegg.no.
Lignende arrangementer:
Dette er formiddagen da du kan åpne sansene for orgelets budskap slik det klinger inn i vår egen samtid.
Sandefjord bibliotek
– Dette blir et spennende møte med en av våre fremste kjennere av vårt kongehus. Festivaltemaet «Nyskapelse» er noe vi alle, også de kongelige, må forholde oss til i liv og gjerning.
Furu egg selskapslokaler.
Margrethe Fredheim, sopran, Magne Fremmerlid, bassbaryton og Svein Rustad, klaver
- Lagt ut i: Opera, Kirkefestdager