Tilbake til alle arrangementer

Orgelmatiné med kunst og klokkespill

Organist Guy Poupart

Hvor: Sandefjord kunst- og kulturkirke

Arrangør: Musikk i Sandefjord Kirke

Når: 11. februar 2026

Tid: kl. 12.00

Billetter: kollekt

Orgelmatiné med kunst og klokkespill

Sandefjord kunst- og kulturkirkes praktfulle hovedorgel – bedre kjent som «Fru Marcussen» – danner utgangspunkt for MiSKS serie av orgelmatinéer med kunst og klokkespill andre onsdag i måneden. Et trofast og voksende publikum får her oppleve flott orgelmusikk framført av våre fremste organister omkranset av kirkens vakre glassmalerier av Terje Grøstad. Publikum ankommer til toner fra konsertklokkespillet i tårnet spilt av kulturkirkekantor Svein Rustad. Framme i kirken står et maleri, og programfolderen inneholder en tekst til refleksjon.

Denne formiddagen får vi høre organisten Guy Poupart.

Guy Poupart, opprinnelig fra Luxembourg, er bosatt i Sandefjord. Han er en allsidig musiker med mangeårig erfaring både som organist og kordirigent. Hans musikkutdanning er korledelse hovedfag ved Norges musikkhøgskole, diplomstudium orgel ved Konservatorium Zürich og orgelstudium ved musikkakademiet Zürich. Guy Poupart har vært dirigent for flere kor i Vestfold, bl.a. Sandefjord Vokalensemble og Valen-koret.

Pouparts orgelkonserter preges av hans kjærlighet til nyere musikk og verker som ligger litt utenfor allfarvei. Han inviteres ofte til å spille på kjente arenaer både i Norge og ellers i Europa. Som kammermusiker spiller han i ulike ensembler, blant annet «BareBarokk». Poupart er initiativtager til og styreformann for Vestfold orgelfestival.


Lignende arrangementer:

Forrige
Forrige
4. februar

Musikalsk hyggestund

Neste
Neste
21. februar

Lørdagsopera i Hjertnes